سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۳:۳۹:۴۴ به وقت تهران
 
بیانیەها و قطعنامەها
بیانیه ۱۱۰- پس از سکته مغزی و عدم رسیدگی پزشکی، نگرانی ها در مورد جان رضا شهابی به شدت بالا رفته است!
چهارشنبه, ۲۹ام آذر, ۱۳۹۶
Bildresultat för ‫رضا شهابی‬‎

امروز ۲۹ آذر خانواده رضا شهابی با وی ملاقات کردند. بر اساس گفته خانواده، پس از سکته ی هفته گذشته رضا و متعاقباً عدم اعزام وی به بیمارستان، مجدداً در روز پنج شنبه ۲۳ آذرماه رضا شهابی در خواب حالش بد شده و از بینی اش خون جاری شده است و علیرغم مراجعه به درمانگاه زندان، باز هم رئیس زندان به بهانه ی واهی تعطیلی از اعزام وی به بیمارستان خودداری کرده است! پس از آن و طی اعتراضات مکرر رضا و بعد از ۲ روز، یعنی شنبه ۲۵ آذرماه، به بیمارستان فرستاده میشود و با وجود اعلام و تشخیص صریح پزشک بیمارستان مبنی بر سکته ی مغزی و نیاز به مراقبت پزشکی دائم و دستور اکید انجام نوار مغزی و قلبی و تست اکوی قلب، بدون انجام این دستورات پزشکی رضا را مجدداً به زندان بازمیگردانند! گویا مسئولان زندان فقط می خواستند مطمئن شوند که به خوبی وظیفه شان را در قبال جنایت نسبت به رضا شهابی انجام داده اند و پس از اطمینان از بحرانی بودن شرایط وی، با خیال راحت او را به زندان بازگرداندند تا خللی در مأموریت و برنامه‌ی “هر روز وخیم تر شدن وضعیت رضا شهابی” پیش نیاید!
بر اساس نظر دکتر بیمارستان روزی که رضا سکته کرده است، زیر فشار شدید عصبی بوده است. به گفته خانواده ی رضا شهابی، پلک یک چشم او افتاده و دچار آب ریزش چشم است که دلیل آن به استناد نظر پزشک، پارگی مویرگ چشم است. در این مدت فشار خون رضا شهابی بالا بوده است و همچنین یک سمت بدن اش بی حس است؛ عارضه ای که طی معاینات پزشکی و با آزمایش سوزن زدن به پا توسط پزشک تأیید شده است و همین امر سبب شده است که هنگام راه رفتن، پایش را به ناچار روی زمین بکشد.
وقاحت مسئولان زندان تا آنجا است که نه تنها از اعزام رضا شهابی به بیمارستان خودداری می کنند، بلکه هزینه ی داروها و تزریقات را نیز از خود رضا دریافت کرده اند!
کارگران، معلمان، دانشجویان و تمامی تشکل‌ها و فعالان کارگری و اجتماعی!
پر واضح است که مسئولان امنیتی و قضایی به رئیس زندان مأموریت داده اند که رضا شهابی را از بین ببرد، مأموریتی که تا کنون این کارگر زندانی و عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه را به شرایط بسیار خطرناک و وخیمی رسانده است و هر لحظه تعلل و عدم رسیدگی به وضعیت پزشکی رضا شهابی، ضایعات جبران ناپذیری به سلامت وی وارد می کند که عمدتاً برگشت ناپذیر هستند. از طرف دیگر کمیته دفاع از رضا شهابی به شدت نگران جان وی است زیرا هرکس به خوبی میداند که هر سکته، امکان بالای خطر از دست دادن جان را به همراه دارد و این امکان با افزایش دفعات سکته به شکلی تصاعدی بالا میرود! رضا شهابی باید فوراً به یک مرکز پزشکی تخصصی منتقل شود و تحت مراقبت های ویژه قرار بگیرد
رضا شهابی را علیرغم اتمام حکم اش، به این منظور در زندان نگه داشته اند تا جسم اش را هر روز بیش از پیش نابود کنند؛ به هر شکل ممکن و با تمام توان و ظرفیت مان به جنایت مسئولان نسبت به رضا شهابی اعتراض کنیم. شاید فردا دیر باشد!
کمیته دفاع از رضا شهابی
۲۹ آذر ۱۳۹۶
k.d.shahabi@gmail.com
@shahabidefah
https://t.me/komitedefashahabi

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com