جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ , ۰۹:۵۰:۲۷ به وقت تهران
 
بیانیەها و قطعنامەها
 کمیته دفاع از رضا شهابی: بیانیه شماره ۹۸- سنگ اندازی مسئولان دادستانی در امر مداوای رضا شهابی!
چهارشنبه, ۱۲ام مهر, ۱۳۹۶

خانواده رضا شهابی، کارگر زندانی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوسرانی که ۵۰ روز در اعتراض به احکام ناعادلانه و غیرقانونی در اعتصاب غذا بود و سرانجام بنابر درخواست تشکل‌ های کارگری، خانواده و افراد مختلف و با توجه به قول مؤکد مسئولان امنیتی و قضایی نسبت به برآوردن خواسته هایش اعتصاب غذای خود را شکست، در روزهای پس از اعتصاب با پاس کاریهای مسئولین دادستانی مواجه شده اند و علیرغم ستور صریح و مؤکد پزشکان متخصص بیمارستان، تا کنون هیچ اقدام عملی در جهت مداوای رضا شهابی انجام نشده است. بدیهی است رضا شهابی پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا، بسیار ضعیف شده و اوضاع جسمانی مناسبی ندارد و می بایست بعد از خاتمه اعتصاب، در بیمارستان تحت مداوا قرار بگیرد. علاوه بر آن پزشکی قانونی طی ملاقات با رضا شهابی در زندان تایید کرده بود که این کارگر زندانی باید برای MRI و پیگیری وضعیت پا و کمر به بیمارستان منتقل شود و پزشک متخصص زندان نیز دستور انتقال و بستری رضا در بیمارستان را صادر کرده بود. با این همه هنگامی که همسر این کارگر زندانی برای پیگیری این امور به دادستانی مراجعه کرده بود، در وهله اول به وی گفته شد درخواست بنویسد و روز بعد که برای پیگیری مراجعه کرده بود به وی گفته اند که بروید نامه از پزشک معالج رضا شهابی بگیرید یا خدتان وقت MRI بگیرید، ما مسئول نیستیم، تو گویی رضا شهابی در منزل است که خانواده هروقت دلشان خواست بتواند او را نزد پزشک معالج برده و سپس برای انجام MRI اقدام کند!

اینها همه در حالی است که رضا شهابی اعلام کرده بود که به طور مشروط و بنابر قول مسئولان امینتی و قضایی در حضور خانواده اش مبنی بر آزادی، اعتصابش را می شکند و اگر احساس کند که قول های مسئولان ضمانت اجرایی ندارد مجدداً اعتصاب خواهد کرد و اینبار به هیچ وجه اعتصاب را نخواهد شکست. اکنون اما با توجه به شرایط عینی به نظر می رسد مسئولین قضایی و دادستانی نه تنها حرکتی در جهت عملی شدن خواست های وی انجام نداده اند، بلکه در روند درمان این کارگر زندانی نیز سنگ اندازی می کنند.

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن خواست عملی شدن خواسته ‌های رضا شهابی و قول ‌های مسئولان قضایی و امنیتی و آزادی بدون قید و شرط این کارگر زندانی در اسرع وقت، خواستار انتقال فوری او به بیمارستان جهت پیگیری اوضاع وخیم جسمی او است.

 کمیته دفاع از رضا شهابی

۱۱ مهرماه ۱۳۹۶

  k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com