یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۰:۴۳ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
جان رضا شهابی در خطر جدی است! / جمعی از کارگران و فعالین کارگری شهر سنندج
چهارشنبه, ۵ام مهر, ۱۳۹۶

کارگران، همسرنوشتان!
همه ما از رفتار و برخورد مقامات قضایی و پلیس نسبت به کارگران آگاهیم . این روزها شاهد بیرحمانه ترین و وحشیانه ترین نوع از برخود نسبت به کارگران هستیم.مدتی پیش ماموران باج بگیر شهرداری سنندج با آتش زدن خانه ای دو کارگر را زنده زنده سوزاندند. کولبر را به گلوله میبندند و قتل عامشان میکنند. کارگران هپکو و آذرآب که چیزی جز دستمزد نخواستند را با گلوله و باتوم  و گاز اشک آور مورد حمله قرار میدهند. تمامی اینها و بیش از اینها نمونه هایی کوچک از تعرض سرمایه و دستگاه سرکوب دولتی اش به صف میلیونی کارگر است. دولت ابزار تسلط طبقاتی ست و دولت جناب روحانی مثل هر دولت سرمایه داری دیگری وظیفه اش را بخوبی میداند،میداند که نوک پیکان این تعرض رو به کارگر میباشد.
رفقای هم سرنوشت فقر و بیکاری و گرانی کمرمان را خم کرده است. این بس نیست؟! تازه باید کتکمان بزنند و مورد بی حرمتی قرارمان دهند؟ سینه ی رنج دیده ترین و محروم ترین رفقایمان را با گلوله بشکافند و کارگر را آتش زنند؟ بایستی همکاران و همسرنوشت هایمان مثل رضا شهابی در زندان به استقبال مرگ بروند؟ این چه بساطی است؟ آیا  گوش شنوایی هست که جواب دهد چرا در مقابل خواست حقوق معوقه ۶ ماه و یک سال، صورت کارگر حق طلب را خونین و مالین می کنید؟  چرا دستمزد کارگرانی که کار کرده اند و ۶ ماه سر سفره خالی نشسته و هر چه داشته اند فروخته و هر چه توانسته اند قرض کرده اند را نمی دهید؟ این چه جنگلیست که در آن خانه را بر سرت خراب میکنند و کارگر را در آتش میسوزانند و هیچ کس جوابگو نیست؟ خبر دارید فرزندان کارگران شاغل و بیکار با کدام لباس و کفش و کتاب امسال به مدرسه رفته اند  و بیش از یک میلیون شان بجای مدرسه در خیابان ها پرسه می زنند و دستفروشی می کنند تا نانی به سفره خالی پدر شاغلی که ۶ ماه مزدش را نداده اند و یا پدر بیکاری که رمق زندگی را از او گرفته اند، ببرد؟ این چه خرابه ایست که فعالین و پیشروان کارگری و شریف ترین انسانهایش بخاطر دفاع از خود و ابتدایی ترین خواستهایشان مجبور شوند که با اعتصاب غذا جان خود را به خطر بیندازند. وجدانا اگر لیاقت حکومت کردن ندارید آنرا به ما تولید کنندگان ثروت و نمایندگان مستقیم کارگری واگذار کنید تا به بشریت نشان دهیم که خوشبختی و سعادت یعنی چه؟!
ما جمعی از کارگران و تشکل های کارگری سنندج  ضمن محکوم کردن حمله به کارگران هپکو و آذر آب، سوزاندن دو کارگر در سنندج، کشتن کارگران کولبر، و خشونت نسبت به حق طلبی ما کارگران، خواستار آزادی فوری رضا شهابی هستیم. دستگاه قضایی و مسوولین زندان برای هر بلایی سر رضا بیاید مسوولند. جان رضا در خطر جدی است. او را فورا آزاد کنید و تسهیلات پزشکی کامل برای بازیافتن سلامتی اش را تامین کنید و احکام غیر قانونی زندان علیه او را لغو نمایید.
جمعی از کارگران و فعالین کارگری شهر سنندج 
  

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com