یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۱۳:۱۳ به وقت تهران
 
بیانیەها و قطعنامەها
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – هلند: فراخوان به شرکت در تظاهرات اعتراضی در هلند علیه راسیسم
سه شنبه, ۲۱ام دی, ۱۳۹۵

جمعه ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ – ساعت ۱۹٫۰۰  – بورس‌پلاین آمستردام
تنفر موقوف! همه‌باهم علیه ترامپ و ویلدرز!
عروجِ خطرآفرین راسیسم و فاشیسم در قالب گروهها، احزاب و سازمان‌های رنگارنگ زنگِ خطری را برای اکثریت جامعهی جهانی به صدا در آورده است. از دلِ بحران سرمایه‌داری جهانی و دست‌وپازدن این نظام در آن، بار دیگر رشد احزاب دستِ‌راستی و فاشیستی به مثابه یک دمل چرکین سر برآورده است. رشد روزافزون این جریاناتِ افراطی که به شکلی از اشکال از حمایت پوشیده‌ی دولت‌ها و قانون نیز برخوردارند، یا خود بخشی از دولت را تشکیل داده‌اند، خیل عظیم مهاجرت پناهندگانِ ناشی از جنگ و ناامنی، رشد بیکاری، جرایم، فقر و فلاکت روزافزون که زاده‌ی نظام سرمایه‌داری هستند، دستاویز خود قرار داده‌اند تا حملات وقیحانه‌ی خود را علیه بخش وسیع‌تری از بدنه جامعه فرود آورند و زیر منگه قرار دهند. ناگفته پیداست که بیشترین قربانیان سیاست‌های فاشیستی و راسیسم، پناهندگان و پناه‌جویان هستند.
ترامپ در آمریکا و ویلدرز در هلند نمونه‌های بارز این جریان فاشیستی هستند که به انحاء مختلف پناهندگان، زنان، اقلیت‌های مذهبی و اقشار ضعیف و حاشیه‌ای جامعه را تحت فشارِ سیاست‌های ضدانسانی و نژادپرستانه خود قرار داده‌اند.
مبارزه علیه عروج و رشدِ خارجی‌ستیزی و فاشیسم  اکنون به یکی از حیاتی‌ترین عرصه‌های مبارزه مردم آزدیخواه، جنبش چپ و مترقی در سرتاسر دنیا مبدل شده است. اگر جنبش سوسیالیستی و پیشرو جامعه تکانی به خود ندهد و خود را به مثابه یک نیروی مادی و اجتماعی سازمان ندهد میدان را به نیروی‌های فاشیستی و ضدانسانی خواهد باخت.
بنابراین، ما ضمن حمایت و پشتیبانی از تظاهرات اعتراضی علیه نیروهای دست‌راستی و فاشیستی، کلیه نیروهای چپ و آزادیخواه را فرا میخوانیم بلکه هر چه متحدانه‌تر موجبات پس‌زدنِ سیاست‌های ضدانسانی این جریانات را فراهم آوریم.
زنده باد اتحاد و همبستگی جهانی علیه راسیسم و فاشیسم
زنده باد سوسیالیسم

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – هلند
۰۹-۰۱-۲۰۱۷

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com