یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۳:۲۰ به وقت تهران
 
اطلاعیه
در سالگرد درگذشت کورش بخشنده، یادش را گرامی می داریم
جمعه, ۱۴ام آبان, ۱۳۹۵

http://www.kanoonm.com/2505

چهاردهم آبان ماه یادآور درگذشت یکی از وفادارترین یاران طبقه کارگراست. کورش بخشنده که عمری را در دفاع از منافع کارگران و زحمتکشان گذراند و تحت شدیدترین فشارها ی وارده بر جسم و جانش تا توان داشت دوام آورد و در انتها در میانسالی قلبش از کار افتاد در حالی که تا آخرین لحظات عمرش در راه آرمان والایش که رهائی کارگران و زحمتکشان است کوتاهی نکرد. او برادرش را در ده ۶۰ در میان خیل اعدام شدگان آن دوره از دست داد و به رغم فشارهای وارده از جانب کسانی که در اعدام هزاران نفر از مبارزان در دهه شصت احساس پیروزی می کردند، هیچ گاه سر تسلیم فرود نیاورد .

کورش بخشنده در سال های اخیر با درک تجارب بسیار از فعالیت های کارگری ، همراه با سایر فعالان کارگری  با تمام وجود در پی ایجاد تشکل سراسری بر آمد و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد و به عنوان یکی از ستون های اصلی این حرکت همواره در تکاپو بود. از شهری به شهر دیگر و از جلسه ای به جلسه ی دیگر و خستگی ناپذیر به رغم تمام ناتوانی های جسمی  و قلب چند بار عمل کرده اش لحظه ای فرو گذار نمی کرد. دشمنان طبقه کارگر و آنان که از  ایجاد تشکل سراسری کارگران منافع خود را در خطر می دیدند تلاش فراوانی کردند تا او را از راه باز دارند اما او که به تجربه و فراست دریافته بود که تنها راه رهایی طبقه کارگر از درون بسط و گسترش تشکل های  کارگری می گذرد با تمام ناملایمات همواره با روئی گشاده مقابله می کرد و در این راه خستگی ناپذیر بود. با در گذشت او یاری وفادار از میان فعالان کارگری رفت که هنوز جایگاه او خالی مانده است.

 در سالگرد در گذشتش بار دیگر  با او هم پیمان می شویم که لحظه ای از آرمان های بلندش فاصله نگیریم و راه او را با همان صلابت و پشتکار او ادامه دهیم.

کانون مدافعان حقوق کارگر

ابان ۱۳۹۵

یادمانه کوروش بخشنده برای گوش کردن ضمیمه شده است.

 

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com