یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۳:۴۷ به وقت تهران
 
اطلاعیه
بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در خصوص بازداشت اسماعیل عبدی، عضو کانون معلمان تهران
پنج شنبه, ۲۰ام آبان, ۱۳۹۵

به نام خدا وند جان و خرد

متاسفانه صبح روز چهارشنبه(۱۳۹۵/۸/۱۹) شش مامور امنیتی، بدون داشتن حکم قضایی در آغازین لحظات صبحگاهی، هنگامی که آقای اسماعیل عبدی دبیر کل معلمان ایران در خواب بود، با حضور در منزل وی و در حضور چشمان نگران ماندانای چهار ساله و خانواده‌اش، این معلم و فعال صنفی را دستگیر کرده و به زندان اوین منتقل کردند.

این در حالی است که علی اصغرفانی _وزیر پیشین_ این روزها اعلام کرده بود که در دولت قبل در زیر زمین وزارتخانه چماق‌های آماده برای برخورد با معلمان داشتند و زمانی که معلمان مقابل وزارت آ.پ تجمع کرده بودند، علیه آن ها به کار گرفته و در زیر زمین وزارت آموزش و پرورش معلمان را چماق زدند. همچنین رئیس جمهور این روزها از وجود اجنه در دستگاه امنیتی خبر داد که پیش از مقامات رسمی از محتویات پرونده‌های قضایی خبر دارند و خودسرانه و به شکل فراقانونی اقدام می‌کنند.

 علیرغم این انتقادات که از زبان مقامات بالای دولت و در تقبیح این اعمال در رسانه‌ها منتشر شد، در کمال تاسف و به شکلی عریان، در برخورد با اسماعیل عبدی شاهد اقدامی غیرانسانی و غیرقانونی هستیم. در حالی که دولت محترم تدبیر و امید تلاش می‌کند نشان دهد که برخوردهای اینچنینی با درایت و هدایت دولت به حداقل رسیده است ولی عملا شاهد بازگشت برخوردهای عصر جاهلیت هشتاد و هشتواره هستیم.

انتظار می‌رود با توجه به عمق برخورد غیرانسانی با اسماعیل عبدی مسئولان دولت تدبیر و امید به‌ویژه وزیر جدید، نسبت به این حرکت‌های قانون‌شکنانه برخوردی قاطع در پیش گرفته شود تا شاهد تکرار چنین رویه‌هایی در برخورد با کنشگران راستین صنفی و قانونگرا نباشیم.

نوزدهم آبان ماه نود و پنج

کانون صنفی فرهنگیان گیلان

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com