یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۳:۵۶ به وقت تهران
 
جوانمیر مرادی / مقالات
جوانمیر مرادی مورد ضرب و شتم عوامل کارفرما قرار گرفت
جمعه, ۹ام مهر, ۱۳۹۵

 

روز چهارشنبه ۷ مهر ۹۵ جوانمیر مرادی هنگام مراجعه چند ده باره برای دریافت طلب خود به دفتر شرکت سهامی سازه پایدار قرن در کرمانشاه توسط سه نفر از عوامل مالی و اداری این شرکت زیر ضربات مشت و لگد قرار گرفت.

جوانمیر مرادی از ابتدای تابستان سال ۹۳ تا پایان مهر همان سال به عنوان برقکار مقاطعه کار در پروژه ۸۰۰ واحدی آرمان (رضویه) ویژه مأموران نیروی انتظامی با کارفرمائی شرکت سهامی سازه پایدار قرن، اجراء و تست و تحویل به دستگاه نظارت بخش هائی از کار تأسیسات یرقی و سیستم اعلام حریق ۱۰۰ واحد را به مبلغ کلی ۱۶ میلیون و پانصد هزار تومان رسانده است که با وجود انجام کلیه امور محوله پیمانکار اصلی تا ۶ ماه بعد یعنی اسفند ۹۳ هیچ مبلغی به وی پرداخت ننموده بود و بعد از این مدت و طی دو مرحله با فاصله چند ماهه تنها مبلغ حدود ۵ میلیون تومان پرداخت را پرداخت نموده است. خرداد ۹۴ شرکت پیمانکار توسط کارفرما (شرکت سازه پایدار) خلع ید گشته و اداره پروژه از آن تاریخ به عهده خود کارفرما قرار می گیرد. کارفرما نیز به بهانه های مختلف از جمله نقل و انتقال امور از پیمانکار به کارفرما، همواره از پرداخت طلب کارگران و مقاطعه کاران سرباز می زده است. سرانجام طلبکاران برای پیگیری مطالبات خود نیمه دوم سال ۹۴ به ناچار بارها به دفتر مرکزی شرکت در تهران مراجعه نموده و زیر این فشارها کارفرما وعده پرداخت ۵۰ درصد از مطالبات را تا آخر اسفند و بقیه را ۱۵ اردیبهشت ۹۵ پرداخت و تسویه کامل نماید. اما کارفرما به هیچیک از وعده هایش عمل نکرده و تنها در اسفند ۹۴ مبلغ ناچیزی را پرداخت نمود. بعد از اردیبهشت کارفرما هر بار با وعده های دروغین طلبکاران را سرگرم و چشم انتظار نگه داشت و از آن زمان تا حالا یک بار بازهم مبلغ خیلی ناچیزی را پرداخت نموده است. آخرین وعده ای که کارفرما برای پرداخت مطالبه ها داده بود پایان شهریور ۹۵ یعنی ۸ روز پیش بود. پایان اردیبهشت جوانمیر برای دریافت طلب خود که مبلغ ۳ میلیون تومان است به دفتر شرکت مراجعه و دوباره با وعده یک هفته دیگر عوامل کارفرما مواجه می گردد تا اینکه روز چهار شنبه ۷ مهر طبق وعده کارفرما دوباره به دفتر شرکت مراجعه می کند و وقتی که دوباره با وعده یک هفته دیگر مواجه می گردد، اعلام می کند من نیز تا دریافت پولم در دفتر می نشینم. مسؤل مالی به محض ورود جوانمیر به داخل دفتر شروع به تهدید اینکه تو دیگر در لیست سیاه قرار گرفته و هیچ پولی به شما تعلق نخواهد گرفت. این برخورد عامل مالی شرکت مورد اعتراض جوانمیر قرار می گیرد اما فرد مذکور بلافاصله شروع به فحاشی کرده و متعاقبا با پرتاب قندان قند از فاصله چند متری، سریعا خود را به جوانمیر رسانده و با مشت و لگد او را که هنوز در آستانه درب ورودی ایستاده بود به داخل سالن پرت می کند. به دنبال آن دو نفر دیگر از عوامل اداری شرکت به کمک فرد ضارب آمده و سه نفری جوانمیر را شدیدا زیر ضربات مشت و لگد می گیرند. بعد از کتک کاری مفصل، یکی دیگر از کارکنان شرکت که دارای قد و قامت بلند و توان بالا بوده جوانمیر را از زمین بلند کرده و از ساختمان بیرون می اندازد و درب ساختمان را می بندد.

جوانمیر که از ناحیه چانه، فک و ساعد دست آسیب دیده بود برای درمان به بیمارستان طالقانی مراجعه نموده و سمت چپ چانه اش به خاطر شکافتگی شدید بخیه می گردد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۹ مهر ۹۵

 

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com