یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۷:۰۸ به وقت تهران
 
اطلاعیه
اطلاعیه اکسیون اعتراضی علیه مراسم سینه زنی جمهوری اسلامی در تورنتو
دوشنبه, ۱۹ام مهر, ۱۳۹۵

شهروندان تورنتو، ایرانیان آزاده مقیم تورنتو، ساکنین نورث یورک و ویلودیل

رژیم جمهوری اسلامی ایران، که یکی از سرکوبگرترین و مرتجع ترین رژیمهای منطقه خاورمیانه و جهان است، چندین سالی است که تلاش کرده است با امکانات مالی گسترده، ارسال آقازاده ها، “دانشجویان” وابسته و مامورین امنیتی خود، و نیز گسترش برنامه های به اصطلاح فرهنگی و مذهبی جای پای خود را در میان ایرانیان کانادا و در کل در میان جامعه مهاجرین در تورنتو و در سراسر کانادا باز کند. از جمله هر سال به بهانه عاشورا در مساجد و سالن های سرپوشیده مراسم هایی را در سالهای اخیر برگزار کرده است. از آنجا که این رژیم نه تنها در میان ایرانیان پناهنده بلکه در میان اکثریت مطلق ایرانیان مهاجر نیز مورد انزجار است، قادر نبوده و نیست به نام خود چنین مراسم هایی را برگزار کند. اما کیست که نداند مراسم های سینه زنی عاشورا و تجلیل از خمینی در سالهای اخیر با هدایت تمام و کمال مامورین رژیم برگزار می گردند. سایتهای حکومتی در ایران مبلغین بی پروای این مراسها بوده و هستند.

تا آنجا که این مراسم ها در سالن های سرپوشیده و اماکن غیرعمومی برگزار می شدند، مخالفین این حکومت ارتجاعی و پناهندگان گریخته از اعدام، و شکنجه و زندان شاید می توانستند به افشای آن بسنده کرد. اما از سال پیش مامورین حکومتی با حمایت حوزه های علمیه رژیم و روابط بین المللی جمهوری اسلامی این تظاهرات را به خیابان اصلی تورنتو، خیابان یانگ، و مرکز نورت یورک و میدان معروف مل لستمن کشانده اند، و این تحت هیچ شرایطی و به هیچ بهانه ای قابل تحمل نیست. میدان مل لستمن اگر چه یک میدان عمومی و متعلق به شهرداری تورنتو است و هر هفته در آن مراسم برگزار می گردد، اما تا کنون شاهد مراسم های متعلق و وابسته به رژیم های ارتجاعی منطقه در آن نبوده ایم. اما اینک رژیمی ها، مزدوران و وابستگانشان تحت عنوان “دسته سینه زنی” پای خود را به این میدان کشانده ا ند و همزمان حاکمیت ارتجاعی عربستان سعودی نیز مراسم مخصوص خود را همراه با عکس و تمثال رهبران جنایتکار خود در همین میدان برگزار کرده است. نباید اجازه داد که مراسم های فرهنگی و هنری ای که در این میدان هر ماهه برگزار می گردد تبدیل شوند به جولانگاه ارتجاعی ترین رژیمهای منطقه خاورمیانه و جهان. این دو حکومت اسلامی در ادامه جنگ طلبی ها، کشتارها، ترورها، جاسوسی ها، چپاول کردن های اموال عمومی، فقر و فلاکت کارگران و مردم محروم، و همچنین پیشبرد عقب مانده ترین سنتها، قوانین، و نیز کودک آزاری و زن ستیز ترین سیاستها اینک به خود اجازه داده اند که رسما در اماکن عمومی به بهانه های مذهبی و فرهنگی ابزار وجود کنند. دولتهای کانادا و دیگر دولتهای غرب در ایجاد این شرایط چه در منطقه و چه در اینجا مسئول و پاسخگو هستند و بدون همکاری آنها چنین فضای بی شرمانه ای امکان پذیر نمی شد. در واقع به بهانه مولتی کالچریسم و نسبی گرایی فرهنگی اینها فضا و مکانات را برای جولان حکومتهای مذهبی سرکوبگر، منفور و ضدمردمی باز کرده اند و خود نیز از مزایای نفت این کشورها و دیگر سرمایه گذاریهای مربوط به آن بهره برده و می برند.

در قبال این شرایط ما از شهروندان آزاده و روشن بین تورتنو و ایرانیان مهاجر و پناهنده که نمی خواهند در قلب تورنتو نیز نگران امنیت و زندگی، رفت و آمد، لباس پوشیدن، حرف زدن و ابراز وجود اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود باشند می خواهیم به در اختیار گذاشتن امکانات و اماکن عمومی به مامورین رژیم جمهوری اسلامی ایران شدیدا اعتراض کنند و آنرا تحمل نکنند. اگر نمی توانید به دلایل امنیتی و یا نگرانی از سفر به ایران در حرکتهای اعتراضی شرکت کنید، می توانید به نمایندگان شهرداری و مجلس و دیگر مسئولین مربوطه در تورنتو و نورث یورک اعتراض کرده و مراتب مخالفت خود با چنین مراسمهای عقب مانده و ضد فرهنگی، همچون سینه زنی که در جهت تقویت حضور جمهوری اسلامی سازمان داده شده و نیز مراسم تبلیغ و ترویج حکومت مرتجع عربستان سعودی، را اعلام کنید. تنها با فشار عمومی و دخالت فعال و آگاهگرانه کلیه انسانهای آزادیخواه و مترقی سد کردن راه مزدوران این حکومتهای ضد انسانی و جولان دادن آنها در خیابانهای تورتنو امکان پذیر خواهد شد.
در اکسیون اعتراضی علیه برپایی عاشورای جمهوری اسلامی در تورنتو شرکت کنید!

زمان: روز چهارشنبه ۱۲ اکتبرساعت ٩ صبح
مکان: اعتراضمان را از میدان مل لسمن آغاز و در پلازاى ایرانیان بپایان خواهیم رساند

جهت تماس با کمیته هماهنگ کننده اکسیون اعتراضی علیه مراسم سینه زنی جمهوری اسلامی در تورنتو با ایمیل زیر تماس حاصل نمایید:

komittabargozari@gmail.com

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com