یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۷:۲۲ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
کارگران گروه صنعتی ماموت زیر سایه تهدید به تعدیل قرار گرفته اند
سه شنبه, ۲ام شهریور, ۱۳۹۵

 اتحادیه آزاد کارگران ایران : گروه صنعتی ماموت (شرکت سازه و سوله ماموت) که در ساخت سازه ها و سوله های فلزی فعالیت دارد، از سال گذشته تعداد کارگران خود را از ۸۵۰ نفر به ۳۸۰ نفر که دارای قرارداد موقت هستند، تقلیل داده است.

بر اساس خبر رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران ، اکنون نام این شرکت به شرکت وزنه ماموت تغییر یافته و به کارگران اعلام شده که باید به جای عقد قرارداد کار با کارفرمای اصلی شرکت با مدیران این شرکت به عنوان پیمانکار زیر مجموعه شرکت وزنه ماموت (شرکت سازه و لوله ماموت سابق) قرارداد کار ببندند.

از آنجا که چنین ترفندهائی برای اخراج کارگران و همچنین قطع برخی مزایا که قبلا شامل کارگران شده، به یک رویه با سابقه و برخوردار از حمایتهای دستگاههای دولتی برای کارفرمایان تبدیل گشته است، بیم آن می رود که این کارگران نیز مورد چنین هجومی قرار گیرند.

شرکت سازه و سوله ماموت جزء مراکز تولیدی دارای شرایط سخت و زیان آور کار می باشد واین کارگران اکنون به خاطر تقسیم شدن آن به بخشهای مختلف با مدیران (کارفرمایان) مجزا هم در خطر اخراج و از دست دادن شغل و امکان تأمین بخور و نمیر فعلی خود هستند و هم نگران محروم شدن از بیمه و مزایای مربوط به کار سخت و زیان آور هستند که تا قبل از تغییر نام شرکت و در قراردادهای مستقیم قبلی با کارفرمای اصلی از آن برخوردار بوده اند.

 

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com