یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۰:۲۸ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
محاکمه جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در دادگاه کیفری ۲ شهرستان ساوه را قویا محکوم می کنیم
سه شنبه, ۹ام شهریور, ۱۳۹۵

 

  • صبح امروز دوشنبه هشتم شهریور ماه بر اساس ابلاغیه شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ساوه، جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد از اعضای هیات مدیره اتحادیه ازاد کارگران ایران به همراه وکیل خود محمد علی جداری فروغی در این شعبه حاضر شدند. شاکی پرونده های جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در دو دادگاه کیفری و امنیتی شهرستان ساوه، کارفرمای کارخانه نورد و لوله صفا می باشد. در دادگاه شعبه ۱۰۱ کیفری ۲ ساوه که صبح امروز این دو فعال کارگری در آن حضور پیدا کرده بودند وکیل کارخانه نورد و لوله صفا نیز شرکت داشت و آنان با اتهامات بر هم زدن نظم عمومی، جعل عنوان از طریق مشاوره به کارگران اعتصابی این کارخانه و تشویش اذهان عمومی با مصادیق تشکیل و مدیریت اتحادیه آزاد کارگران ایران، تحریک کارگران کارخانه نورد و لوله صفا به اعتصاب و فعالیتهای صنفی از قبیل دادن مشاوره به کارگران اعتصابی و مصاحبه ها و نوشتارهای آنان در مورد مسائل کارگری به محاکمه کشیده شدند.

در این جلسه ی محاکمه هر دو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران با تشریح وضعیت فلاکتبار کارگران و همراهی دولتهای مختلف و وزارت کار با کارفرمایان در تحمیل بی حقوقی بر آنان، با قاطعیت از حقانیت و قانونی بودن فعالیتهای اتحادیه دفاع و بر حق برخورداری کارگران از تشکلهای مستقل صنفی در محل کار و در بعد سراسری تاکید کردند. در این جلسه،  وکیل کارخانه نورد و لوله صفا تلاش کرد با نام بردن از اعتراضات بر حق کارگران نورد لوله صفا به عنوان شورش  و وارد کردن اتهاماتی از قبیل تخریب و آتش سوزی در کارخانه به کارگران  و ربط دادن آنها به شاپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده اقدام به سیاه نمایی از فعالیتهای بر حق این دو فعال کارگری بکند که با پاسخهای قاطعانه ای از سوی محمد علی جداری فروغی مواجه شد.

در پایان این جلسه ی محاکمه که از ساعت ۱۰ صبح امروز تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه داشت قاضی دادگاه ادامه این محاکمه را به جلسه دیگری موکول کرد. علاوه بر تشکیل پرونده و محاکمه این دو فعال کارگری در شعبه ۱۰۱ کیفری ۲ ساوه با اتهامات بر هم زدن نظم عمومی، جعل عنوان از طریق مشاوره به کارگران اعتصابی نورد و لوله صفا و تشویش اذهان عمومی ، پرونده دیگری نیز بر علیه آنان با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان ساوه گشوده شده و طبق ابلاغیه این دادگاه جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد قرار است در روز ۱۴ شهریور ماه جاری در این دادگاه مورد محاکمه قرار بگیرند.

شاپور احسانی راد  و جعفر عظیم زاده در پی اعتصاب کارگران نورد و لوله صفا در اواخر اردیبهشت ماه سال ۹۴ ، در ارتباط با این اعتصاب دستگیر و هر کدام به ترتیب پس از ۲۶ و ۱۸ روز بازداشت در سلول انفرادی و بازجوئی های متعدد از سوی مامورین امنیتی با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند. تشکیل دو پرونده کیفری و امنیتی بر علیه این دو فعال کارگری در شهرستان ساوه، در حالی صورت گرفته است که جعفر عظیم زاده با حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با همان اتهامات مشابه دو دادگاه کیفری و انقلاب شهرستان ساوه به شش سال زندان محکوم شده است و در حال حاضر پس از گذراندن نزدیک به هشت ماه از مدت این محکومیت در زندان اوین، بدنبال اعتصاب غذای ۶۳ روزه اش در بیرون از زندان بسر میبرد.

محاکمه این دو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران  با اتهامات متعدد امنیتی در پی اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی و شکل گیری جنبشی عظیم بر علیه امنیتی کردن اعتراضات صنفی کارگران و معلمان، چیزی جز دهان کجی به افکار عمومی و میلیونها کارگر و معلم از سوی دستگاههای امنیتی و قضائی نیست.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن اعمال سیاست سرکوب  و  وارد کردن اتهامات امنیتی بر فعالیتهای صنفی که از زمان روی کار آمدن دولت روحانی بطور گسترده ای از طریق شکایت کارفرمایان از کارگران در سراسرکشور به پیش برده میشود اعلام میدارد نه تنها بکارگیری اشکال مختلف سرکوب و برخوردهای امنیتی با اعتراضات صنفی، ذره ای از عزم و اراده ما کارگران برای دفاع از حقوق انسانی مان نخواهد کاست بلکه روز بروز بر عمق و دامنه اعتراضات ما و نفرت و انزجارمان از وضعیت موجود خواهد  افزود. تشکل، تجمع، اعتصاب و سازماندهی اعتراضات سراسری  حق مسلم و خدشه ناپذیر ماست و هیچ قدرتی نمیتواند توام با تحمیل بی حقوقی و فقر و فلاکت روز افزون بر ما کارگران، مانع اعتراضات بر حق ما بشود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – هشتم شهریور ماه ۱۳۹۵

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com