یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۴:۵۳ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
محمد جراحی آزاد شد
سه شنبه, ۱۹ام مرداد, ۱۳۹۵

آزادی او را به همگان تبریک میگوییم

با کمال مسرت به اطلاع میرسانیم که محمد جراحی از فعالین کارگری سرشناس در تبریز امروز ٢۶ مرداد ساعت یازده و نیم صبح پس از ۵ سال از زندان آزاد شد. آزادی محمد جراحی را به وی، به خانواده اش و به همگان صمیمانه تبریک میگوییم

محمد جراحی فعال شناخته شده کارگری عضو « سندیکای نقاشان ساختمان ایران »، همچنین عضو « کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری» به دفعات دستگیر و به زندان کشانده شد . او و شاهرخ زمانی از دیگر چهره های شناخته شده کارگری که در زندان گوهردشت به طرز مشکوکی جان سپرد، در خرداد ١٣٩٠ بدون هیچ احضاریه ای دستگیر شدند و و بر اساس رأی شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز که در تاریخ ۲۷ مرداد ماه تشکیل شده بود، در پرونده ای مشترک شاهرخ زمانی به ۱۱ سال حبس ، محمد جراحی به پنج سال حبس ، نیما پوریعقوب به شش سال حبس تعزیری، و ساسان واهبی ‌وش به شش ماه حبس ، محکوم شده بودند. درمتن رای صادر شده اتهامات این فعالان کارگری “تشکیل گروه غیرقانونی مخالف نظام”، “مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “مشارکت در اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت” و نیز “توهین به رهبری” عنوان شده است.

محمد جراحی نمونه بارزی از محکوم کردن فعالین کارگری، معلمان معترض و مردم معترض با احکام امنیتی است که ۵ سال از بهترین سالهای زندگیش، آنهم بدون برخورداری از هیچگونه مرخصی ای و در شرایطی بسیار دشوار در زندان گذراند.

محمد جراحی در زندان با مشکل سرطان تیروئید روبرو شد و به این خاطر مورد عمل جراحی قرار گرفت. اما علیرغم تذکر پزشکان بعد از عمل به بیمارستان بازگردانده شد. آخرین اخبار حاکی از وضعیت جسمانی بد او به علت دادن داروی اشتباه به وی بود.

علیرغم همه این فشار ها محمد جراحی در زندان نیز همواره صدای آزادیخواهی و برابری طلبی بود.
بار دیگر خوشحالی خود را از آزادی او اعلام میکنیم. خوشحالی خود را از اینکه هم اکنون کارگران و معلمانی که در زندان بودند و در این مدت آزاد شده اند، اعلام میکنیم. اگر چه هنوز پرونده های امنیتی تشکیل شده برای بسیاری از آنان باز است. خواست فوری امروز ما باطل شدن تمامی پرونده های امنیتی تشکیل شده برای فعالین کارگری و معلمان و مردم معترض تحت عناوینی چون “اخلال در نظم و امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و..است. و در این رابطه هم اکنون کارزاری در جریان است. کارزار قدرتمندی که جعفر عظیم زاده از رهبران کارگران و اسماعیل عبدی از رهبران معلمان معترض آنرا شروع کردند و ادامه دارد. به این کارزار بپیوندیم.

حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع، آزادی بدون قید و شرط بیان و.. از جمله آزادیها و حقوق پایه ای کارگران و کل جامعه است. تمام زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند

کمپین برای آزادی کارگران زندانی
١٩ مرداد ٩۵، ٩ اوت٢٠١۶
Shahla. Daneshfar2@gmail.com
http://free-them-now.com

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com