یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۹:۳۴ به وقت تهران
 
اطلاعیه
فراخوان به آکسیون اعتراضی در دنهاخ علیه جنایت های دولت فاشیستی جمهوری اسلامی ایران!
پنج شنبه, ۳ام تیر, ۱۳۹۵
  • سفر وزیر خارجه ایران به هلند را به اعتراض علیه این رژیم تبدیل کنیم!
  • علیه شلاق زدن کارگران، زندانی کردن فعالین کارگری و به دفاع از زندانیان سیاسی و اجتماعی به پا خیزیم!

وزیر امور خارجه ی رژیمِ شلاق و سرکوب روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن عازم کشور هلند می شود. نمایندگان رژیم سرمایه داری ایران در حالی برای دیدار و توافقات احتمالی با دول غربی عازم اروپا خواهند شد که چندی پیش احکام جلادانه بیدادگاه های این رژیم پیکر کارگران ایران را به شلاق بستند. همچنین، جعفر عظیم زاده فعال کارگری زندانی، پس از گذشت ۵۰ روز هنوز در اعتصاب غذای به سر می برد که سلامتی جسمی وی به شدت به خطر افتاده و نگرانی ها را نسبت به وضعیت او افزایش داده است.

در حقیقت، شلاق رژیم اسلامی بر پیکر ۱٧ کارگر معدن طلای «آق دره» و صدور حکم های شلاق و زندانی برای ۹ نفر از کارگران معدن شرکت سنگ آهن بافق، دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری و دیگر جنبش های اجتماعی نشان از ترس و وحشت حکومتی است که جز زبانِ دار و گلوله و شلاق و شکنجه، پشتوانه و زبان و قانون دیگری ندارد. شلاقِ حکومتی بر تن و جان کارگران، بار دیگر در برهه ای در دستور کار قرار می گیرد که هجوم، دستگیری و بازداشت های سراسری نه تنها کارگران، بلکه نویسندگان، هنرمندان، دانشجویان معترض، و تمامی زنان و مردان آزادیخواه و زحمتکشانی که یوغ بردگی حکومت طبقاتی را بر گردن نمی خواهند، شدت و گسترش بیشتری یافته است.

مردم آزادیخواه و برابری طلب!

جنایت های جمهوری اسلامی ایران به قدمت حضور این رژیم بر جامعه حاکم بوده است. این شلاق های حکومت پوسیده و دوران برده داری، بر تن وجان همه ی جامعه انسانی کوبیده شده و می شود تا روان و اراده ی طبقه کارگر درهم شکسته شود و فرودستان و معترضان جامعه، یارای خیزش نیابند و پایه های لرزان حکومت غرق در بحران را حربه ای باشد تا مجال تنفسی برای حکومتگران باشد. دیروز کارگران در سنندج و بافق و بندر ماهشهر و پتروشیمی رازی، و امروز کارگران معدن طلای«آق دره» در تکاب و

فردا!؟ فردا! نباید فردایی برای حاکمیت شلاق و سرقت و فریب و جنایت و جهل باشد.

اکنون که جمعی از پیشروترین فعالین کارگری در زندان های مخوف رژیم سرمایه داری ایران به بند کشیده شده اند و شلاق زدن کارگران، دستگیری، سرکوب و فشارهای فزاینده ای همچون هیولایی بر مبارزات جنبش کارگری و کل جامعه سایه افکنده است و عملا فضای رعب و وحشت جامعه ایران را به زندانی در ابعادی سراسری و گسترده تبدیل نموده است، لازم است که ما انسان های آزادیخواه و احزاب ونهادهای مدافع مبارزات کارگران ایران نیز با احساس مسئولیت پشتیبان و مدافع کارگران و زحمتکشان جامعه باشیم. بدون شرکت هماهنگ و دلسوزانه مدافعین جنبش کارگری در خارج از کشور، رفقای کارگرما در داخل ایران راه بسیار دشوارتری را طی خواهند کرد. بیاییم و با اعتراض علیه جنایت های جمهوری اسلامی، زمینه های رسوایی این رژیم دیکتاتوری و منفعت طلبی سرمایه داری غرب را فراهم کنیم.

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- کمیته هلند

 پنچشنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶                                    Donderdag 23 juni 2016

ساعت ۱۰٫۳۰ صبح جلوی پارلمان هلند در دنهاخ           Om 10.30 uur  

     Op het Plein, Voor de Tweede Kamer in Den Haag    

 

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com