یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۱:۲۸:۳۳ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
شریف ساعد پناه به اداره اطلاعات شهر سنندج احضار و مورد بازجوئی قرار گرفت
پنج شنبه, ۳۱ام تیر, ۱۳۹۵

روز چهار شنبه ۳۰ تیر ۹۵ به دنبال احضار شریف ساعدپناه عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران توسط اداره اطلاعات سنندج، وی ساعت ۹ صبح به اطلاعات سنندج مراجعه نموده و تا ساعت یک و پانزده دقیقه بعد از ظهر مورد بازجوئی قرار گرفته است.

شریف ساعدپناه به خاطر شرکت در گلگشت حمایت از جعفر عظیم زاده و همچنین دیدار با خانواه او در زمان اعتصاب غذا و عکس گرفتن با پلاکارد “جان جعفر عظیم زاده در خطر است”  و همچنین در مورد اتحادیه آزاد کارگران ایران زیر فشار و بازجوئی بازجویان اداره اطلاعات قرار داشته است. بازجویان علاوه بر اعمال این فشارها، از شریف خواسته اند که تعهد بدهد در هیچ تجمعی شرکت نکند.

پیش از شریف ساعد پناه،  هاشم رستمی از فعالین شناخته شده کار گری در شهر سنندج و مظفر صالح نیا از اعضاء هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز به دلیل فعالیت های مشابه ساعد پناه توسط مامورین اطلاعات به مدت بیش از بیست روز بازداشت و تحت بازجویی و اعمال فشار قرار گرفته بودند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اعمال فشارها بر کارگران و بقیه مزدبگیران به قصد ممانعت از گسترش حق طلبی و مبارزات طبقه کارگر برای دستیابی به حقوق انسانی شان را قویا محکوم می‌کند و بدینوسیله اعلام میدارد به نوبه خود وهمدوش با تشکل ها و نهادهای مستقل کارگری و معلمان تا تحقق منع هر گونه تعقیب قضایی، بازداشت و اذیت و آزار فعالین صنفی به مبارزات خود با تمام توان ادامه خواهد داد

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۳۱ تیر ۹۵

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com