یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۶:۳۶ به وقت تهران
 
اطلاعیه
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – آلمان: فراخوان به شرکت تظاهرات سرتاسری در همبستگی با مردم کردستان ترکیه
پنج شنبه, ۳ام دی, ۱۳۹۴

رژیم فاشیستی ترکیه با بهره گیری از تمامی امکانات ماشین سرکوب خویش جنگی تمام عیاررا به مردم مبارز ترکیه تحمیل کرده است. جنگ وحشیانه کنونی ادامه سیاست تهاجم به احزاب ، سازمانها و نیروهای چپ و سکولار از بعداز انتخابات ژوئن میباشد.
شوونیسم عظمت طلبانه کنونی دولت ترکیه ادامه کشتارهایی است که در دورانهای مختلف در این کشور انجام گرفته است. از کشتار ارامنه توسط دولت عثمانی در سالهای پایانی امپراطوریش تا کشتار کردهای علوی توسط “گرگهای خاکستری ” و دستگاهای امنیتی در سال ۱۹۷۸ ، از جنایات ارتش فاشیستی ترکیه در سالهای نود تا کوچ اجباری میلیونها نقر از مردم کردستان متعاقب این جنایات ،همه وهمه بروز یک سیاست واحد سرکوبگرانه از جانب طبقه حاکمه ترکیه است که در دوره های مختلف و به نام های گوناگون انجام گرفته است.هدف تهاجم گسترده کنونی و محاصره دهها شهر و منطقه در هم شکستن مقاومت مردم در این مناطق و نابود کردن ارگانهای حاکمیت توده ای است که با توجه به تجربه ارزشمند و آموزش از مقاومت کانتونهای کردستان سوریه شکل گرفته اند.
در شرایطی که دولتهای امپریالیستی با حمایت تلویحی و یا دست کم سکوت درمقابل این تهاجم وحشیانه ، دولت فاشیستی ترکیه را پشتیبانی میکنند و در شرایطی که مردم مبارز شهرهای کردستان با وجود محاصره نظامی و زیر آتشباران سلاحهای سنگین در مقیاسی گسترده و توده ای دست به مقاومت باشکوه زده اند ، وظیفه همه نیروها کمونیست ، چپ و آزادیخواه است که با استفاده از همه امکانات و توان خویش به همبستگی با این مبارزات پر شکوه بپردازند.
در شرایطی که از سوئی امپریالیستها و دولتهای ارتجاعی منطقه و از سوی دیگر جریانات به غایت وحشی وارتجاعی اسلامی ، خاورمیانه را به میدانی از تاخت وتاز وجنگهای نیابتی خویش تبدیل کرده اند ،مبارزه ومقاومت حماسی مردم کردستان ترکیه بخشی از مبارزه عادلانه ای است که باید افق دیگری را در مقابل مردم خاورمیانه بگشاید . این امر شدنی است چنانچه کمونیستها وبشریت آزادیخواه وبرابری طلب مصممانه وبا تمام نیرو در این میدان نبرد حضور یابند.
ما از همه احزاب ، سازمانها وانسانهای آزادیخواه دعوت میکنیم که در این تظاهرات شرکت نمایند.
تشکیلات آلمان حزب کمونیست ایران

تاریخ : بیست و ششم دسامبر ۲۰۱۵ ساعت ۱۱٫۰۰
DGB Haus ,Friedrich – Ebert Strasse 34
۴۰۲۱۰ Düsseldorf

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com