یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۷:۳۱:۰۳ به وقت تهران
 
Uncategorized
تشکر و قدر دانی محمد جراحی از کلیه نهاد ها و کسانی که از ایشان حمایت کرده اند
پنج شنبه, ۱۰ام دی, ۱۳۹۴

محمد جراحی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تبریز که بیش از ۵ سال است بدون مرخصی در زندان به سر میبرد طی پیامی از کلیه کسانی که تا به حال از ایشان و سایر زندانیان سیاسی حمایت کرده اند تشکر و قدردانی کرد .
جراحی کارگر نقاش و عضو سندیکای نقاشان ساختمان و همچنین عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای مستقل کارگری است، پنج سال پیش همراه با شاهرخ زمانی، دیگر فعال کارگری در دادگاهی در تبریز به جرم فعالیت به نفع کارگران و دفاع از حقوق آنان محاکمه شد.
در این دادگاه شاهرخ زمانی به یازده سال و محمد جراحی به شش سال حبس محکوم شدند . افراد دیگری نیز در این پرونده محکومیتهای کوتاه مدتتری گرفتند. شاهرخ زمانی در زندان رجائی شهر به دلائلی که هنوز روشن نشده، جان خود را از دست داد.
محمد جراحی در زندان دچار سرطان شد و باید تحت درمان ویژه قرار گیرد. اکنون از مدت محکومیت محمد جراحی بیش از چند ماهی باقی نمانده است، اما به رغم گواهی پزشکان جهت مداوا در خارج زندان، مسئولان زندان و مقامات قضائی همچنان از آزادی او خودداری میکنند. در حالی که زندانیان مالی و دزدان و غارتگران ثروت و مال مردم، اگر هم در چند صباحی را در زندان به سر برند از کلیه قوانین موجود از جمله مرخصی درمانی یا مرخصی متصل به آزادی برخوردار می شوند.
بر طبق قوانین بین المللی مقامات زندان مسئول جان زندانیان هستند. شک نیست که هر اتفاقی که در این مدت باقی مانده برای محمد جراحی، کارگر زندانی بیافتد، مسئولیت آن مستقیما بر عهده کسانی خواهد بود که مانع آزادی او از زندان شده اند.

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2017 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com