یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۶:۳۱ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
مصوبه نوزدهمین کنفرانس سندیکاهای ترانسپورت کشورهای اسکاندیناوی در مورد جنبش کارگری ایران
شنبه, ۷ام آذر, ۱۳۹۴

سارپزبورگ، نروژ، ۱۵-۱٣ نوامبر ۲۰۱۵
بیانیه ۱۵۰ نماینده حاضر در کنفرانس
اعلام حمایت سندیکاهای کشورهای اسکاندیناوی از جمله کنفرانس ۲۰۱۴ لوند سوئد، کنفرانس ۲۰۱٣ هلسینگ اور دانمارک و همچنین حمایت های ال.او و سندیکای کارگران ترانسپورت سوئد، که منجر به جلب افکار بین المللی شد، در آزادی تعدادی از رفقای سندیکایی ما از زندان های ایران موثر بوده است.
این به روشنی اهمیت توجه ما شرکت کنندگان در این کنفرانس به مبارزه رفقای سندیکایی مان در اقصی نقاط جهان را نشان میدهد.
هنگامی که تعداد بیشتری از کارگران از حق تشکل یابی در سندیکاهای کارگری آگاه میشوند آنگاه متوجه نقش تشکلات سندیکایی در دموکراتیزه کردن یک مملکت نیز میشوند. موفقیت دموکراتیزه شدن کشورهای نروژ، دانمارک و سوئد مدیون مبارزه اتحادیه ای در کشورهای اسکاندیناوی میباشد.
رابطه نزدیک میان مبارزه برای دموکراسی و مبارزه اتحادیه ای، سازمانیابی آزاد سندیکایی را به یک تهدید جدی علیه رژیم سلطه طلب در ایران تبدیل میکند. اکنون که تحریم ها در ایران لغو میشوند شرکت ها با کمک دولتهای خویش برای سرمایه گذاری در این کشور توتالیتر صف کشیده اند.
یک هیئت سوئدی که شامل نمایندگانی از دولت و شرکت ها است قرار است بزودی به ایران سفر کنند. اتحادیه کارگران ترانسپورت سوئد خواهان اعزام نماینده به همراه این هیئت است. این اقدام هشدار مهم به رژیم دیکتاتوری ایران و دیگر کشورها است که حق تشکل یابی یک پایه مهم در کنوانسیون حقوق بشر است.
خواست های ما بقرار زیر است:
• آزادی همه زندانیان اتحادیه ای و سیاسی و دگراندیشان در ایران
• تحقق عملی حق تشکل یابی مستقل و آزاد سندیکایی در ایران
• هیچ فعال اتحادیه ای، سیاسی و دگراندیش از کار اخراج نشود
• برسمیت شناختن حق آزادی بیان و عقاید و مبارزه برای حقوق خویش بدون قرار گرفتن در لیست سیاه رژیم و متعاقب آن محروم شدن از امکان تامین معاش
• اعزام نماینده اتحادیه ای به ایران به همراه هئیت هایی که شرایط سرمایه گذاری در این کشور را بررسی میکنند به منظور تامین حق ایجاد تشکل مستقل و آزاد کارگری در مراکزی که شرکت های سوئدی در آنها سرمایه گذاری میکنند و برسمیت شناسی این حق از طرف کارفرمایان و دولت ایران.

ترجمه و نشر: پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد- ایران

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com