یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۶:۴۹ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
تجمع کارکنان پتروشیمی بندرامام درماهشهر
دوشنبه, ۲۳ام آذر, ۱۳۹۴

اتحادیه آزاد کارگران ایران : از امروز صبح بوقت اداری پرسنل رسمی پتروشیمی بندرامام درمقابل درب اصلی این مجتمع بزرگ درادامه اعتراض به سیاست های تغییرموقعیت وجایگاه پرسنلی ومتزلزل کردن امنیت شغلی شان دست به تجمع گسترده زدند.

طبق اخبار رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران کارکنان شش واحد پتروشیمی تحت پوشش وزارت نفت در منطقه ماهشهردرروزهای اخیر در اعتراض به تغییراتی که وضعیت وموقعیت شغلی شان را بخطر میاندازد دست به تجمع و اعتراض زده اند.

این پرسنل رسمی صنعت پتروشیمی همچون سایر کارکنان وزارت نفت ازامکاناتی که سالیان دراز در این وزارتخانه وجود داشته با امنیت شغلی بالاتر نسبت به سایر بخشهای تولیدی جامعه بهره مند بوده اند که اخیرا” با سیاست تغییرات اساسی درخارج کردن این همکاران از شمولیت قوانین ومقررات و مزایای وزارت نفت بشدت ناراضی و معترض شده اند.

مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی (NPC) در روند خصوصی سازیهای مرسوم پس از انقلاب که نتایج تلخ وزیانبارش را برای طبقه کارگردیده ایم، با ایجاد یک کارتل منطقه ای تحت عنوان “شرکت هلدینگ خلیج فارس” متشکل از پتروشیمی های منطقه ماهشهر شامل پتروشیمی های اروند، بوعلی سینا، خوزستان، تندگویان وپتروشیمی بندرامام که درآمدزائی بالائی دارند همراه با چندپتروشیمی در منطقه عسلویه ازجمله پتروشیمی مبین و پتروشیمی جم ، دست به این تغییرات اساسی زده که در این راستا حدود شش هزار نفر از کارکنان رسمی این مجتمع ها را از پوشش شرایط ومزایای استخدامی وزارت نفت خارج کرده ووضعیت آنان را در موقعیت متزلزل و غیر شفافی قرار داده است.

این کارکنان ازچندماه پیش نیز در اعتراض به این تغییرات و ادامه این وضعیت دست به اعتراض زده و اخیرا” با تحریم غذای رستوران های مجتمع به عتراض خود ابعاد بیشتری دادند.

واکنون با تجمع در مقابل درب ورودی مجتمع پتروشیمی بندرامام اعتراض خودرا جدی ترگسترش داده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۲۳ آذر ۹۴

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com