یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۵:۵۵ به وقت تهران
 
بیانیەها و قطعنامەها
نامه ی سندیکاهای فرانسوی به رئیس جمهور این کشور
شنبه, ۲۳ام آبان, ۱۳۹۴

پاریس ۹ نوامبر ۲۰۱۵
خطاب به رئیس جمهور
خطاب به وزیر امور خارجه
آقای رئیس جمهور، آقای وزیر،
به مناسبت سفر آقای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، مایلیم توجه شما را به ویژه به وضعیت محمود صالحی جلب کنیم. این سندیکالیست مبارز دیرپای حقوق کارگران در ایران، که تاکنون چندین بار دستگیر و زندانی شده است، بار دیگر به ۹ سال حبس محکوم شده است. تنها “جرم” او این است که می خواسته به فعالیت های سندیکایی بپردازد، همان فعالیت های مندرج در میثاق های بین المللی سازمان جهانی کار- حقوق سندیکایی.
محمود صالحی باید تا آخر ماه نوامبر خود را به زندان شهر سقز (در کردستان ایران) معرفی کند. او که به شدت از بیماری کلیوی رنج می برد و زیر دیالیز است، هرآینه زندانی شود آشکارا جانش در خطر می افتد. نامبرده در ماه مارس ۲۰۱۳ به دعوت سندیکاهای فرانسه به پاریس آمد و نخست وزیر آقای والس شخصا تقاضای تمدید مدت ویزای اقامت او در فرانسه را کرد.
با کمال تاسف وضعیت محمود صالحی یک مورد استثنایی نیست. دائما اخبار بسیار نگران کننده ای از ایران دریافت می کنیم. سندیکالیست های بسیاری مورد اذیت و آزار قرار گرفته، دستگیر شده، از کار اخراج شده و به زندان افکنده شده اند. حال و روز آن ها در زندان بسیار اسفناک است.
برای نمونه شاهرخ زمانی کارگر ساختمان و مبارز حقوق مدنی و سندیکایی، در شرایط بسیار مشکوکی در زندان می میرد. با توجه به شکنندگی و وخامت وضعیت سلامتی اش و با توجه به خشونت و بی رحمی زندانبانانش که خود پیش از مرگش در نامه ای به خارج از زندان بدان اشاره کرده بود، بی چون و چرا دولت ایران مسئول مرگ او می باشد.
کارگران مبارز دیگری هم در زندان بسر می برند: ابراهیم زاده، اخوان، باقری, جراحی همراه با تعداد زیادی از کارگران اعتصابی. اینان همگی به اتهام “خرابکاری اقتصادی” محکوم شده، از کار اخراج و زندانی شده اند.
علی نجاتی به اتهام “فعالیت علیه رژیم و ارتباط با عوامل بیگانه ” به مدت یک ماه زندانی می شود. او بتازگی با سپردن یک وثیقه ۲۵۰۰۰ یورو (۱۰۰ میلیون تومان، معادل ۱۶۴ ماه حقوقش ) آزاد می شود. جعفر عظیم زاده از اعضای سندیکای آزاد کارگران ایران هم اخیرا به ۶ سال زندان محکوم شده است.
معلمان دستگیر و زندانی می شوند. تعدادی از این معلمان زندانی که دوران محکومیت شان را می گذراندند دوباره “محاکمه” شده و مجددا به حبس های سنگین محکوم شده اند. در حال حاضر تعداد بسیاری از مبارزان عضو سندیکای معلمان به حبس های سنگین محکوم شده اند: از جمله فلاحی، شاندیز، بداقی، بهشتی لنگرودی، بهلولی، نیک نژاد، عبدی، بقایی و علیرضا هاشمی (دبیر سراسری سندیکای معلمان). اسامی معلمان زندانی متاسفانه به این لیست محدود نمیشوند. در این رابطه یک پرونده کاملی در اختیار شما قرار می دهیم.
در حال حاضر مورد محمود صالحی یک مساله اضطراری است هرآینه نخواهیم نظیر مورد شاهرخ زمانی در سوگ مرگ محمود صالحی نشینیم.
ما متقاعد هستیم که :
– برای جلوگیری از مرگ حتمی محمود صالحی؛
– برای تحقق اجرای معائدات اساسی سازمان جهانی کار توسط دولت جمهوری اسلامی ایران، معائدات پذیرفته شده توسط تمام کشورهای عضو سازمان از جمله ایران،
شما در جایگاهی قرار دارید که می توانید نزد آقای حسن روحانی دخالت کنید.
آقای رئیس جمهور، آقای وزیر، احترامات فائقه ما را بپذیرید.

لوران برژه دبیر سراسری ث. اف. د. ت
Pour la CFDT : Laurent, Berger, Secrétaire Général

کریستف لوفور دبیر بین المللی ث. اف. او- ث. ژ. ث
Pour la CFE-CGC : Christophe Lefevre, Secrétaire Confédéral Exécutif CFE-CGC en charge de l’International

فلیپ لوئی رئیس ث. اف. ت. ث
Pour la CFTC, Philippe Louis, Président

فلیپ مارتینز دبیر سراسری ث. ژ. ت
Pour la CGT : Philippe Martinez, Secrétaire Général

برنادت گروآزون دبیر سراسری اف. اس. او
Pour la FSU : Bernadette Groison, Secrétaire Générale

اریک به نل و سیسیل گودار لالان سخنگویان سود سولیدر
Pour l’Union syndicale Solidaires : Eric Beynel et Cécile Gondard Lalanne, co-délégué-es généraux

لوک بریی دبیر سراسری اونسا
Pour l’UNSA : Luc Berille, Secrétaire général

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com