یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۷:۰۱ به وقت تهران
 
اخبار و گزارشات
شهرهای سردشت، کامیاران، سنه، سقز، جوانرود و ایلام صحنه اعتراضات کارگری
سه شنبه, ۲۶ام آبان, ۱۳۹۴

در پی افزایش فشارهای مالی و صنفی بر طبقه کارگر، مناطق مختلف کردستان طی دو روز گذشته شاهد اعتراضات و اعتصاب کارگری بوده است.

صبح روز یکشنبه گروهی از کارگران اداره برق شهرستان کامیاران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق مهرماه و همچنین بلاتکلیفی تبدیل وضعیت شغلی در محل این اداره در خیابان آزادی تجمع کردند.

در همین روز تعدادی از کارکنان شرکت مروارید جوانرود در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مزایای شغلی در محل دفتر این شرکت در خیابان سعدی دست به تجمع زدند.

همزمان تعدادی از کارگران خدمات شهرداری مناطق مختلف ایلام، در واکنش به پرداخت نشدن ۴ماه حقوق در محل شهرداری مرکزی، تجمعی اعتراض آمیز برگزار کردند.

علاوه بر این گزارش‌ها حاکیست در روز یکشنبه همچنین رانندگان اتوبوس شهری سنه بخاطر پرداخت نشدن حق بیمه و رانندگان تاکسی در سقز نیز اعتراضاتی در مقابل شرکت اتوبوسرانی و شهرداری انجام دادەاند.

تاکسی داران و برخی شهروندان سقزی که دست به تجمع زدند به تغییر ایستگاه تاکسی های بلوار انقلاب و شهرک دانشگاه معترض هستند و خود را قربانی زیر گذر میدان آزادی این شهر می‌دادند.

در همین حال عدم پرداخت حقوق و حق بیمه کارگران بخش خدمات شهرداری سردشت اعتصاب این کارگران را به همراه داشته است.

یکی از کارگران در این رابطه گفته است چند بار شهردار سردشت قولهایی برای پرداخت حقوق معوقه به ما داده ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته و حتی دفترچه بیمه ما را در بخش درمان به دلیل عدم پرداخت حق بیمه قبول نمی کنند.

دفترچه بیمه ما را در بخش درمان به دلیل عدم پرداخت حق بیمه قبول نمی کنند.

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com