سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۰:۴۹:۵۲ به وقت تهران
 
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران / اخبار و گزارشات
اتحاد بین المللی: از تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس حمایت کنیم
چهارشنبه, ۳۱ام تیر, ۱۳۹۴

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

از تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس حمایت کنیم

“شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور” از معلمان سراسر کشور در خواست کرده است که در اعتراض به دستگیری و حبس اسماعیل عبدی دبیر کل کانون معلمان ایران (تهران) و مطالبه آزادی کلیه معلمان زندانی در ۳۱ تیرماه در برابر مجلس به تجمع بپردازند.  از اواخر سال گذشته تا کنون معلمان سه بار یعنی در اسفند ، فروردین و اردیبهشت به تجمع اعتراضی گسترده و سراسری  دست زده اند و خواهان تحقق خواسته های به حق خود شده اند. پاسخ رژیم جمهوری اسلامی تا کنون به این اعتراض ها و تجمع ها، تهدید، سرکوب، دستگیری و زندانی کردن فعالین معلمان بوده است. در آخرین نمونه از این اقدامات سرکوب گرانه، اسماعیل عبدی را که قصد داشت طبق دعوت قبلی در کنگره جهانی “آموزش بین الملل” در کانادا شرکت کند، در ۶ تیر ماه دستگیر و در اوین زندانی کردند. همچنین همکار ایشان پیمان نودینیان که او نیز به این کنگره دعوت شده بود ممنوع خروج اعلام  گردید. این اقدامات و همراه با آن تماس های ماموران امنیتی رژیم با بسیاری فعالین معلمان و تهدید آنان نشان دهنده آن است که رژیم قصد دارد با توسل به سرکوب بیشتر صدای اعتراض معلمان را خاموش کند و آنان را به تمکین شرایط موجود وا دارد.

دستگیری و حبس اسماعیل عبدی و ممنوع خروج کردن پیمان نودینیان، آنهم  زمانی که این دو قصد داشتند در کنگره آموزش بین الملل شرکت کنند و به سهم خود صدای معلمان ایران در این کنگره باشند به درستی و بطور گسترده توسط تشکل های معلمان و دیگر اتحادیه ها و فدراسیونهای کارگری از جمله آموزش بین الملل (فدراسیون بین المللی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش) محکوم گردید.  این تشکلها ضمن همبستگی با مبارزات معلمان ایران و حمایت از خواسته های آنان از جمهوری اسلامی ایران خواسته اند که حقوق پایه ای معلمان از جمله حق آزادی بیان و حق ایجاد تشکل های مستقل را به رسمیت بشناسد. آموزش بین الملل علاوه بر درخواست آزادی فوری و بدون قید و شرط اسماعیل عبدی خواهان آزادی کلیه معلمان زندانی از جمله رسول بداغی، محمود باقری، علیرضا هاشمی، اکبر باغانی و علیرضا قنبری شده اند.  کنگره جهانی معلمان از امروز ۲۱ جولای در شهر اتاوا با شرکت ۲۰۰۰ نماینده از جانب حدود ۴۰۰ تشکل سراسری و اتحادیه های معلمان از بیش از ۱۷۰ کشور آغاز به کار کرد و یکی از برجسته ترین موضوعات آن از همان ابتدا سرکوب معلمان در ایران بود (به عکس های ضمیمه مراجعه نمایید).

بنابراین، حتی در همین سطح نیز می توان گفت که ترفند جمهوری اسلامی که از جمله قصد داشت با  جلو گیری از شرکت فعالین معلمان در این کنگره مانع از بازتاب صدای معلمان ایران در میان تشکلات و نمایندگان معلمین از کشورهای مختلف جهان شود، عملا به ضد خود تبدیل شده است.

 در داخل کشور نیز  می توان و باید حربه جمهوری اسلامی سرمایه را که قصد دارد با  تهدید و آزار و اذیت  و زندانی کردن فعالین معلمان، خواست های به حق معلمان را سرکوب نماید، خنثی کرد. خواست آزادی همه معلمان و کارگران زندانی و بطور کلی همه زندانیان سیاسی گامی مهم در راستای تحقق خواست معلمان است.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ضمن حمایت از برگزاری تجمع اعتراضی معلمان در برابر مجلس از همه  فعالین و تشکل های کارگری و مردم می خواهد که معلمان، این آموزگاران دانش به فرزندانمان را در برابر این رژیم سرکوب گر، این نماد استثمار و فقر و جهل و تاریک اندیشی، تنها نگذارند.  اتحاد بین المللی بنا به وظیفه خود همچنان سرکوب گری های رژیم اسلامی علیه کارگران و معلمان را در سطح جهانی افشا و در راه جلب همبستگی  تشکلات کارگری و مترقی جهان با مبارزات طبقه کارگر ایران از جمله مبارزه معلمان تلاش خواهد کرد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۲۱جولای ۲۰۱۵
info@workers-iran.org
www.workers-iran.org
www.etehadbinalmelali

مطالبی دیگر از همین نویسنده
 
پربیننده ترین
 
 
 
 
   
 
 © 2018 تمام حقوق برای وبسایت اتحاد محفوظ است. info@etehad-k.com